O metóde

Objav, že ľudská inteligencia je schopná naučiť sa vedome fungovať na alfa a theta frekvenciách bioelektrickej aktivity mozgu, sa zapíše do histórie ako snáď najväčší objav človeka. Tento objav už začal meniť našu predstavu o mysli, psychológii, psychiatrii, psychoanalýze, hypnoanalýze a podvedomí.          
                                                                                                                                                                                                                        José Silva Je skutočne veľkolepým objavom, ak objavíme potenciál vlastnej mysle. Alfa aktivita mozgu je spojená s vnútornými hladinami mentálnej aktivity, pokoja a relaxácie. Alfa aktivita mozgu je zároveň spojená s inšpiráciou, tvorivosťou, zrýchleným hojením, koncentráciou, učením sa a mnohými inými vzrušujúcimi javmi. Výskum zameraný na vývoj Silvovej metódy začal v Larede (štát Texas) v roku 1944. Pôvodným Silvovym cieľom bolo nájsť cestu k zlepšeniu schopností jeho vlastných detí, aby sa dokázali sústrediť, zapamätať si čo najviac a dosiahnuť lepšie výsledky v škole, Nakoniec to viedlo k vytvoreniu programu, ktorý pomáha miliónom ľudí na celom svete zmeniť si život k lepšiemu. Precvičovanie a účinné zvládnutie techník Silvovej metódy vám pomôže zlepšiť aj váš život.

Od roku 1944 do roku 1953 José Silva pracoval so svojimi vlastnými deťmi a dosiahol viac, ako bolo pôvodne jeho cieľom. Okrem toho, že sa naučili lepšie uvoľniť a sústrediť, zlepšiť si pamäť a známky v škole, jeho deti začali nadobúdať schopnosť predvídať. V roku 1966 skupina ľudí v Amarille (štát Texas), ktorá počula o Silvovom výskume, prišla za ním s prosbou, či by sa nechcel s nimi podeliť o svoje skúsenosti. Takto sa zrodil prvý oficiálny základný kurz. Prvé dva roky bol jediným lektorom kurzu José Silva. V roku 1969 sa pridali iní lektori a Silvova metóda sa začala šíriť najprv v Spojených štátoch amerických a neskôr aj vo svete.